Obsah
Umyli jste zrovna nádobí, ale něco po otevření myčky zapáchá? Není to tím nádobím, ale tou myčkou, kterou byste měli co nejdříve vyčistit. Pokud je myčka znečištěná, pokud zapáchá, může to mít za následek špatné mytí. Je proto dobré ji co nejdříve vyčistit. Nemusíte si však lámat hlavu s tím, jak to udělat. Stačí, když vám poradíme několik základních tipů, jak na to.
Čistit filtr pravidelně se vyplatí
Pokud chcete předcházet zapáchající myčce, vyplatí se pravidelně čistit filtr. To je ostatně i ten první krok, který byste měli udělat, pokud vám myčka začne zapáchat. Mnozí lidé nad tím ohrnují nos, ale pravdou je, že to zabere jenom chvilku a prakticky nic to nestojí. Ve filtru se často zadrhnou zbytky jídla nebo tuku a ne vždycky se spláchnou během umývání nádobí. Ve filtru poté zbytky zůstávají a po nějaké době začínají zapáchat. Navíc je to často důvod, proč se myčka kazí nebo pro nádobí není po každém umytí dokonale čisté.
Čistěte i vnitřek myčky
Samozřejmě filtr není to jediné, co se musí čistit, aby se předcházelo zapáchající myčce. Čistit by se měl také vnitřek myčky, ovšem ten není třeba čistit tak pravidelně jako zmiňovaný filtr. S pomocí houbičky důkladně umyjte koše, také poličky, nezapomeňte ani na ostřikovací ramena, která také bývají velice často zašpiněná. Je dobré houbičkou s trochou saponátu vytřít také vnitřní záhyby a gumu v okolí dvířek.
I myčku může napadnout vodní kámen
Je taktéž třeba, abyste si dali pozor na vodní kámen, který taktéž může myčku napadnout. Důvodem vzniku vodního kamene v myčce jsou vápenaté usazeniny, za nimiž stojí samotná voda. Manuálně je nelze nijak vyčistit, ale existuje hromada prostředků, které jsou proti vodnímu kameni v myčce dělané. Nestojí ani mnoho a zafungují takřka hned po spuštění mycího cyklu.