Tipů na levné cestování najdete na internetu bezpočet. My jsme se však rozhodli ukázat vám, jak lze šetřit nikoliv financemi, ale časem. Ten je pro cestování drahocenný a dobře si to uvědomují digitální nomádi, kteří si na cesty berou práci s sebou. Jestli se zrovna z vás může stát digitální nomád, se dozvíte v článku níže!
Digitální nomád nesmí mít problém s prokrastinací
Chtěli byste procestovat celý svět, ale dost vás v tom limituje pět týdnů dovolené? V tomhle případě máte jen pár možností. Pokud vám to stav vašeho konta dovolí, můžete si vzít neplacené volno a hurá do světa. Pokud však ne, nezbývá vám nic jiného, než se stát digitálním nomádem, který si práci na cesty bere s sebou. Že si neumíte představit, jak šéfovi máváte zpoza dveří jeho kanceláře, do batohu si berete faktury k vyřízení a mizíte na měsíc, na dva do exotiky? Samozřejmě, že ne. Digitálním nomádem také mohou být jen ti, kteří mohou svou práci vykonávat i v exotice a odevzdávat ji on-line. To znamená copywriteři, spisovatelé, architekti, koučové (ti, kteří poskytují své služby on-line, například přes Skype). Zkrátka ti, kteří mohou vydělávat i mimo kancelář skrz notebook a internetové připojení. Digitální nomádi však nesmí mít problém s prokrastinací. Exotika, nová místa, žádná přesně stanovená pracovní doba ani šéf může způsobit, že se k práci vůbec nedostanete. Budete ji neustále odkládat a to k ničemu nepovede. Každý digitální nomád si proto musí umět svou pracovní dobu a tempo určit sám tak, aby si vydělal a zároveň si mohl užít cestování.
Digitálním nomádem se nestanete ze dne na den
Pokud vás tento životní styl láká, rozhodně ho doporučujeme vyzkoušet. Nepočítejte však s tím, že v práci šéfovi zabouchnete dveře před nosem, sbalíte si notebook a do batůžku to nejpotřebnější a začnete žít bezstarostný život digitálního nomáda. Tak jednoduché to nebude, proto se změnou nepočítejte přes noc. Vše je potřeba dobře si rozmyslet a na všechno se připravit. Ideální je si tento životní styl vyzkoušet na nečisto, třeba jen na pár týdnů.