Obsah
V současné době jsou ceny energií neustále na vzestupu. Pokud si přejete, abyste bydleli ve svém, ale zároveň vás provoz vlastního bydlení nezatížil, volte nízkoenergetickou stavbu. Jaké jsou její největší výhody a jakou částkou přispívá stát na takový druh bydlení?
Úspora až devadesáti procent
Jednou z největších výhod nízkoenergetických staveb je fakt, že po jejich postavení budete mít možnost nesrovnatelně levněji bydlet. Zatímco budete obývat kvalitní dům, který je postaven v souladu s nejmodernějšími požadavky na bydlení, vaše úspora za energie bude skutečně markantní. Nízkoenergetické bydlení představuje úsporu až devadesáti procent za vytápění. Každou topnou sezónu tak budete vrnět blahem a peníze budete moci použít na vaše další aktivity.
Žádné prodražování stavby
Myslíte si, že stavba nízkoenergetického domu je časově nebo finančně náročnější, než je tomu v případě klasického domu? Jste na omylu. Co se týče nákladů na výstavbu domu, pohybují se nízkoenergetické domy ve stejné cenové hladině jako klasické rodinné domy. Díky tomu, že volíte úsporná opatření, ale na tuto stavbu navíc můžete čerpat štědrou státní dotaci, která bude činit až několik stovek tisíc korun. V konečném důsledku vás tak toto bydlení vyjde ještě levněji než klasický dům.
Ekologická řešení
Nízkoenergetické budovy využívají nejnovějších poznatků z oblasti bydlení. Jsou stavěny tak, aby vám poskytly nejvyšší standard bydlení, a zároveň uspořily energii. Přesně v souladu se současnými ekologickými trendy v bydlení. Ekologická řešení, jako je využití tepelného čerpadla, sluneční elektrárny, zelené střechy, systému větrání s rekuperací, nebo podlahového topení, vám ušetří vysoké náklady na provoz domu. Budete tak využívat obnovitelné zdroje energie a zároveň bydlet v nejvyšším komfortu.
Nízkoenergetické budovy zajišťují po celý rok příjemnou teplotu v místnostech, a to bez průvanu a prachu. Poměr vynaložených nákladů a celkového užitku je sestaven k vaší plné spokojenosti.